Een lekker feestelijk vegetarisch borrelhapje die je in een handomdraai hebt gemaakt. Door de tomaatjes met de balsamicoazijn en honing te roosteren smaken ze extra lekker.
Ingrediënten
voor 12-16 crostini’s
- 250 gr Romaatjes
- 2 el Kiooms donkere Balsamico
- 4 el olijfolie extra vergine
- 1 el honing
- 1 afbak ciabatta
- 100 gr smeerbare brie (President)
- Peper & zout
Benodigdheden
- Oven
- Bakplaat
- Bakpapier
- Rechthoekige ovenschaal (smal)
- Kwastje
- Zweef (hittebestendig)
- Steelpan
Bereidingswijze:
1. Verwarm de oven voor op 200 °C. Meng in een kommetje de olijfolie, donkere Balsamico, honing en de blaadjes van 3 takjes tijm. Voeg naar smaak de zout toe en meng dit goed door elkaar.
2. Bekleed een bakplaat met bakpapier – zet in het midden van de plaat de ovenschaal, zorg dat er aan beide zijden genoeg ruimte is om de sneetjes ciabatta neer te leggen. Meng in de ovenschaal de Romaatjes met het mengsel en rooster de tomaatjes in de oven voor 15 minuten.
3. Snijd de ciabatta in sneetjes van 1 cm dik en bestrijk de sneetjes met de olijfolie. Voeg na 15 minuten langs de ovenschaal de sneetjes toe – en bak de sneetjes goudbruin.
4. Haal de Romaatjes uit de ovenschaal, zeef het mengsel boven de steelpan en laat het inkoken tot een stroperig saus. Voeg de saus toe aan de Romaatjes en knip de steeltjes van de Romaatjes los.
5. Besmeer de crostini’s met de smeerbare brie, leg op elke snee een tomaatje. Garneer met zwarte peper en verse blaadjes tijm. Serveer lauwwarm.
Variatietip: om het borrelhapje meer pit te geven kun je ook smeerbare geitenkaas gebruiken.
Reactie plaatsen
Reacties